14. december 2017
Du kan nu finde PosOne i Island og på engelsk POSONE.euTorsdag d. 9. november deltog vi i en konference i Island afholdt af Uniconta.
Hovedtaleren på konferencen var Erik Damgaard, som er grundlægger af Uniconta. På konferencen fik vi muligheden for at præsentere vores nye tilvalgsmoduler for mere end 120 mennesker, hvilket vi er meget taknemmelig for. Ingvaldur Thor Einarsson, administrerende direktør og grundlægger af Uniconta Island, fortæller at konferencen levede fuldt ud op til hans forventninger. “Rummet var helt fyldt op, og publikum var super engageret. Det var en fantastisk mulighed for at høre mere om systemet og dets muligheder både for nuværende og potentielle brugere af Uniconta.”
Vores nye forhandler Svar deltog også i konferencen blandt mange andre.CEO fra Svar, Runar Sigurðsso udtaler: ”Det nye samarbejde med PosOne har gjort det muligt for Svar at uddybe den første og bedste cloudbaseret POS-løsning på det islandske marked. Svar ser frem til samarbejdet med PosOne, og de mange muligheder der følger med.”
Udover denne oplevelse i Island og vores nye forhandler og samarbejdspartner Svar kan vi nu stolt præsentere POSONE.eu. Hos PosOne ser vi dette nye tiltag som et symbol på internationalisering der sker hos os. Vi er åbne og klar til nye udfordringer.
Såfremt du ønsker at høre mere om PosOne, er du velkommen til at ringe til os. Kontaktmulighederne finder du her. NYHEDER & ARTIKLER
|